Duga iz Šapca u Banovićima savladala ekipu Banovića rezultatom 61:54

U 1. kolu WaBa lige za košarkašice u Banovićima sastali su se istoimeni domaćin i ekipa Duge iz Šapca. Na kraju susreta više sreće imale su gošće, koje su ostvarile pobjedu rezultatom 61:54.

Prvi period u potpunosti pripada ekipi Duge koja nakon 10 minuta igre prednost od 20:8. U drugom periodu bude se domaće košarkašice koje ovaj period rješavaju u svoju korist rezultatom 18:8. Na veliki odmor odlazi se pri rezultatu 28:26 u korist gošći iz Šapca. Nastavak susreta donosi izjednačenu košarku, međutim u takvom omjeru snage bolje se snalaze košarkasice iz Šapca koji ovaj period dobivaju sa 18:16. Nakon 30 minuta igre rezultat je glasio 46:42 u korist košarkašica Duge. U posljednjem periodu ipak iskusnije košarkašice Duge ne dopuštaju preokret te na kraju upisuju pobjedu rezultatom 61:54. Najefikasnije u pobjedničkom sastavu bile su Sofija Ždrnja sa 18 poena, dok je Audrey Mcelhaney postigla 16 poena uz 10 skokova. Bolje od ostalih u poraženom sastavu bile su Anđela Šipka sa 24 poena i 16 skokova, dok je Nadia Mae-Mckey postigla 13 poena, a tome pridodala 10 skokova.

Gledaoci Super TV imali su priliku uživo pratiti utakmicu, a reprizu emitujemo u subotu u 17:00 sati.