Američki predsjednik pozdravio sporazum o razmjeni zarobljenika između Izraela i Hamasa

Izraelska vlada pristala je u srijedu rano ujutro na sporazum o razmjeni zarobljenika s palestinskom grupom Hamas.

MOS TECH WEB BANER
GOLDEN TOURS TURSKA 2025 OPSTI BANER
emsarij web bane fis brckor
TOM CAT WEB BANER
zlatarna dar baner
izba hadz
1logo
BINGO ZA BEBE WEB BANER
KABL OPERATERI
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Američki predsjednik Joe Biden pozdravio je u srijedu sporazum o razmjeni zarobljenika između Izraela i Hamasa.

“Kao predsjednik, nemam veći prioritet od osiguravanja sigurnosti Amerikanaca koji su taoci širom svijeta. Zato smo – od najranijih trenutaka brutalnog napada Hamasa – moj tim za nacionalnu sigurnost i ja blisko sarađivali s regionalnim partnerima kako bismo učinili sve što je moguće da osiguramo oslobađanje naših sugrađana”, navodi se u saopštenju Bijele kuće.

Biden je zahvalio katarskom šeiku Tamimu bin Hamadu Al-Thaniju i predsjedniku Egipta Abdel-Fattahu Al-Sisiju na njihovom “kritičnom vodstvu i partnerstvu” u postizanju sporazuma.

“Važno je da se svi aspekti ovog sporazuma u potpunosti implementiraju”, dodao je Biden.

Izraelska vlada pristala je u srijedu rano ujutro na sporazum o razmjeni zarobljenika s palestinskom grupom Hamas.

Prema sporazumu uz posredovanje Katara, 50 Izraelaca koje drži Hamas biće pušteno na slobodu u zamjenu za 150 palestinskih zatočenika u izraelskim zatvorima.

Dogovor također uključuje četverodnevnu pauzu u borbama i ulazak 300 kamiona s humanitarnom pomoći, uključujući gorivo, u Pojas Gaze.

 

Izvor: Super TV/AA

Spread the love
Scroll to Top