Za Svjetski dan Roma promovisano 47 odličnih učenika

Promocijom 47 učenika Roma iz osnovnih i srednjih škola sa područja Tuzlanskog kantona, koji su u prethodnoj školskoj godini ostvarili odličan uspjeh, u utorak je u Narodnom pozorištu Tuzla obilježen Svjetski dan Roma.

MOS TECH WEB BANER
GOLDEN TOURS TURSKA 2025 OPSTI BANER
emsarij web bane fis brckor
TOM CAT WEB BANER
zlatarna dar baner
izba hadz
1logo
BINGO ZA BEBE WEB BANER
KABL OPERATERI
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

U organizaciji Ministarstva obrazovanja i nauke Tuzlanskog kantona i JU OŠ „Kiseljak“ Tuzla održana je svečanost na kojoj su uručena priznanja učenicima za postignute rezultate.

Uz čestitke svim pripadnicima romske populacije za današnji praznik predsjednik Skupštine TK Žarko Vujović naglasio je da današnjom manifestacijom promovišemo izvrsnost one djece koja su postigla izvanredne rezultate u školovanju što je još jedna potvrda da Tuzlanski kanton prednjači u FBiH kada je u pitanju status romske populacije. „Svi imaju pravo na besplatne učenike, besplatan prevoz. Stvoren je pravni okvir za angažovanje stručnih saradnika za romski jezik u osnovnim i srednjim školama ali ono što je najvažnije nakon višegodišnjeg djelovanja napravljen je nastavni plan i program za romski jezik i kulturu koji će najvjerovatnije od sljedeće godine biti u osnovnim školama Tuzlanskog kantona, tamo gdje postoji potreba za tim“, kazao je ovom prilikom predsjednik Skupštine TK Vujović.

Za ostvarene rezultate učenici su nagrađeni i jednokratnom stipendijom u iznosu od 100 KM.

(SUPER TV)

Spread the love
Scroll to Top