Semir Efendić: “Trojka mora nestati kako bi borba za Bosnu i Hercegovinu mogla početi”

Predsjednik Stranke za BiH, Semir Efendić, iznio je oštar stav prema liderima stranaka koje čine takozvanu “Trojku” – Nerminu Nikšiću, Elmedinu Konakoviću i Edinu Forti. U svojoj izjavi, Efendić je naglasio da njihovo prisustvo na ključnim pozicijama predstavlja ozbiljnu prijetnju za državu Bosnu i Hercegovinu.

emsarij web bane fis brckor
GOLDEN TOURS TURSKA 2025 OPSTI BANER
MOS TECH WEB BANER
TOM CAT WEB BANER
zlatarna dar baner
izba hadz
1logo
BINGO ZA BEBE WEB BANER
KABL OPERATERI
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Efendić je posebno kritikovao Nermina Nikšića, lidera SDP-a, zbog ranije izjave da će se povući ukoliko se pokaže da Milorad Dodik ne sarađuje, što, prema Efendiću, nije ispunjeno. Elmedin Konaković, lider NiP-a, našao se na meti kritika zbog svojih izjava o modelima izbora članova Predsjedništva BiH, kao i zbog stava prema sigurnosnim pitanjima. Edin Forto, lider Naše stranke, spomenut je u kontekstu ekonomskih odluka i upravljanja državnim resursima.

Efendić je izrazio zabrinutost zbog ustupaka koji su, prema njegovim riječima, učinjeni Miloradu Dodiku i Draganu Čoviću, uključujući sigurnosne pozicije i finansijska sredstva. Također je postavio pitanje o budućnosti države, uključujući potencijalne sigurnosne izazove i mogućnost teritorijalnih pretenzija.

“Odbranit ćemo Bosnu i Hercegovinu, kao i mnogo puta do sada, ali sa linije odbrane moraju da se udalje izdajnici,” poručio je Efendić, naglašavajući da je nužno ukloniti one koji, prema njegovom mišljenju, ne razumiju značaj države i njenih institucija.

Efendić je zaključio da trenutna situacija zahtijeva odlučne korake kako bi se očuvala stabilnost i sigurnost Bosne i Hercegovine.

(SUPER TV)

Spread the love
Scroll to Top