Razbijeni prozori na džamiji u Bosanskoj Dubici

Nepoznata osoba ili više njih razbili su prozore na Puhalskoj džamiji u Bosanskoj Dubici, na sjeverozapadu Bosne i Hercegovine, potvrđeno je iz Medžlisa Islamske zajednice Bosanska Dubica.

MOS TECH WEB BANER
GOLDEN TOURS TURSKA 2025 OPSTI BANER
emsarij web bane fis brckor
TOM CAT WEB BANER
zlatarna dar baner
izba hadz
1logo
BINGO ZA BEBE WEB BANER
KABL OPERATERI
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Kako je za agenciju MINA izjavio glavni imam Safet Beganović, taj vandalski čin primijećen je jutros, nakon čega je odmah obaviještena policija.

“Prozori su razbijeni od strane mezarluka, ne od strane ulice. Dva vanjska prozora. Policija je brzo reagovala i obavila uviđaj. Očekujemo, naravno, da se počinioci brzo pronađu i adekvatno sankcionišu, jer ovakvi napadi nisu potrebni nikome, oni unose nemir i stvaraju lošu atmosferu u zajednici. Ovo je vjerski objekat, mjesto duhovnosti”, izjavio je Beganović.

Dodao je da Islamska zajednica apeluje i poziva na mir, te da se nada da će nadležni organi preduzeti sve potrebne korake kako bi se osigurala sigurnost vjerskih objekata.

“Bolje je da se počinioci brzo pronađu i procesuiraju, nego da ostane prostor za sumnju i nesigurnost. Očekujemo da nadležni urade svoj dio posla i pokažu da ovakvi i slični napadi neće i ne smiju biti tolerisani”, poručio je Beganović.

Puhalska džamija je sagrađena u 18. vijeku, a porušena 1992. godine. Obnova, koja je počela 2003. završena je tri godine kasnije kada je džamija i svečano otvorena.

Spread the love
Scroll to Top