Premijer liga BiH: Sarajevo ubjedljivo slavilo protiv Željezničar

Fudbaleri Sarajeva savladali su Željezničar na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović Hase“ u 10. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 3:0.

Shadow

Sarajevo je, u jubilarnom 150. gradskom derbiju u svim takmičenjima, došlo u vodstvo u 26. minuti. Dobro ubacivanje Oliveire iskoristio je Ajdin Hasić, koji iz drugog pokušaja uspijeva savladati Vedada Muftića. “Bordo“ tim je i u nastavku bolje izgledao na terenu te je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena poslije prelijepe akcije pogotkom Oliveire došao do 2:0.

U drugom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja, osim po jedne prilike na obje strane, sve do sudijske nadoknade kada Sarajevo postiže još jedan pogodak. Ovoga puta strijelac je bio rezervista Hamza Čataković za konačnih ubedljivih 3:0.

Nakon deset odigranih kola Sarajevo je drugo na tabeli sa 19 bodova uz utakmicu manje, dok je Željezničar sedmi sa 12.