Liga prvaka: Manchester City preokretom do pobjede nad Crvenom zvezdom

Branilac titule UEFA-ine Lige prvaka Manchester City savladao je večeras ekipu beogradske Crvene zvezde rezultatom 3:1 u meču prvog kola grupe G elitnog klupskog takmičenja na Starom kontinentu.

Mečevima u grupama E, F, G i H večeras je počela nova sezona grupne faze UEFA Lige prvaka.

Aktuelni prvak Lige šampiona Manchester City na “Etihadu“ je opravdao epitet favorita i s 3:1 savladao Crvenu zvezdu.

Shadow

Osman Bukari je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena postigao gol za vodstvo Crvene zvezde. “Građani“ su potom znatno bolje zaigrali u drugom poluvremenu i s dva gola Juliana Alvareza došli do preokreta 2:1 u 60. minuti meča. Za konačnih 3:1 pogodio je Rodri.

U drugom meču u grupi G, Leipzig je na gostovanju slavio pobjedu nad Young Boysima rezultatom 3:1.

U grupi E večeras je Feyenoord slavio minimalnu pobjedu od 1:0 nad Celticom, a Lazio i Atletico Madrid su remizirali 1:1 u Rimu. Utakmicu u Rotterdamu sudio je najbolji bh. arbitar Irfan Peljto koji je dodijelio dva crvena kartona fudbalerima Celtica.

U grupi F Milan je na domaćem terenu remizirao 0:0 sa Newcastleom, dok je PSG s 2:0 bio bolji od Borussie iz Dortmunda.

Barcelona je u prvom kolu grupe H deklasirala ekipu Antwerpa sa 5:0, dok je Porto u gostima slavio sa 3:1 nad Shakhtarom iz Donjecka, koji zbog rata u Ukrajini svoje domaće utakmice igra u Hamburgu.

Izor: Super TV/AA