Dinamo Zagreb slavio protiv Milana, ali bez plasmana u osminu finala Lige prvaka

Fudbaleri Dinama iz Zagreba pobijedili su ekipu Milana rezultatom 2:1, ali nisu izborili doigravanje za plasman u osminu finala UEFA Lige prvaka jer je završio na 25. mjestu.

emsarij web bane fis brckor
glden tours 2025TURSKA
TOM CAT WEB BANER
zlatarna dar baner
izba hadz
1logo
BINGO ZA BEBE WEB BANER
KABL OPERATERI
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Večeras je odigrano svih 18 utakmica osmog kola UEFA Lige prva, čime je završena prva faza elitnog klupskog takmičenja Evrope.

Jedan od zanimljivijih mečeva igran je na zagrebačkom Maksimiru, gdje je Dinamo ugostio italijanskog velikana AC Milana.

Prvak Hrvatske poveo je u 19. minuti meča golom Martina Baturine. Christian Pulišić je izjednačio u 53. minuti, a Marko Pjaca je gol odluke za pobjedu Dinama postigao sedam minuta kasnije.

Drugi predstavnik regije u Ligi Prvaka beogradska Crvena zvezda večeras je na gostovanju s 1:0 savladala švicarski tim Young Boysa, ali ni sa ovom pobjedom neće igrati doigravanje za osminu finala jer je završila na 29. mjestu.

Direktni prolaz u osminu finala Lige prvaka izborili su Liverpool, Barcelona, Arsenal, Inter, Atletico Madrid, Bayer Leverkusen, Lille i Aston Villa.

U doigravanju će se za prolaz u osminu finala boriti Atalanta, Borussia Dortmund, Real Madrid, Bayern, Milan, PSV, PSG, Benfica, Monaco, Brest, Fayenoord, Juventus, Celtic, Manchester City, Sporting i Club Brugge.

U posljednjem kolu ligaškog dijela Lige prvaka ostvareni su sljedeći rezultati:

Dinamo Zagreb – Milan 2:1

Sporting – Bologna 1:1

Girona – Arsenal 1:2

PSV – Liverpool 3:2

Young Boys – Crvena zvezda 0:1

Lille – Fayenoord 6:1

Bayer Leverkuzen – Sparta 2:0

Juventus – Benfica 0:2

Stuttgart – PSG 1:4

Aston Vila – Celtic 4:2

Brest – Real Madrid 0:3

Salzburg – Atletico Madrid 1:4

Sturm – RB Leipzig 1:0

Barcelona – Atalanta 2:2

Dortmund – Shakhtar 3:1

Bayern – Slovan 3:1

Manchester City – Club Brugge 3:1

Inter – Monaco 3:0

Mečevi doigravanja na rasporedu su 11. i 12, odnosno, 18. i 19. februara.

Spread the love
Scroll to Top