Prijateljski meč U21 selekcija: Turske savladala BiH 4:1

Mlada fudbalska reprezentacija Turkiye pobijedila je U21 reprezentaciju Bosne i Hercegovine rezultatom 4:1 u Istanbulu.

U21 reprezentacije Turkiye i Bosne i Hercegovine odigrale su prijateljsku utakmicu na istanbulskom stadionu “Eyup”, obnovljenom domu lokalnog kluba Eyupspora.

Mlade nade Turkiye bolje su otvorile utakmicu, ali dominaciju na sredini terena nisu pretočili u izgledne šanse za gol.

Shadow

Izabranici bh. selektora Igora Jankovića sredinom poluvremena zaigrali su odlučnije i došli u vodstvo u 24. minuti kada je Silvio Ilinković odličnim udarcem s distance pogodio stativu, a odbijenu loptu u gol pospremio David Čavić.

U posljednjim trenucima prvog poluvremena Turkiye dolazi do izjednačenja 1:1 i to autogolom Ilinkovića.

Fudbaleri Turkiye bolje su otvorili i drugo poluvrijeme i dolaze do vodstva u 50. minuti kada nakon prekida gol postiže Emin Bayram.

Za 3:1 za Turkiye iz penala je pogodio Bertug Yildirim i to u 79. minuti nakon jedanaesterca kojeg je nad Erenom Canom napravio Amar Drina. Nekoliko minuta kasnije Eren Can je šutirao, a lopta se od Bertuga odbila u gol za konačnih 4:1.

Kako su selektori uoči meča kazali, bila je ovo važna prijateljska utakmica pred septembarske kvalifikacije jer su oba selektora mogli provjeriti formu ekipe protiv kvalitetnog protivnika.