Liga Evrope: Zrinjski ispao od LASK-a, takmičenje nastavlja u Konferencijskoj ligi

Prvak Bosne i Hercegovine u fudbalu, Zrinjski iz Mostara, okončao je nastup u UEFA Evropskoj ligi, eliminacijom od austrijskog predstavnika LASK-a iz Linza, te će svoj put u Evropi nastaviti u grupi Konferencijske lige, gdje će uskoro saznati protivnike.

Shadow

Revanš susret play-offa Lige Evrope na stadionu Pod Bijelim brijegom okončan je rezultatom 1:1, nakon što je prvi meč u Linzu pripao LASK-u sa 2:1.

Večerašnja utakmica tokom uvodnih pola sata nije ponudila sadržajan fudbal, ni velike prilike, a onda je Zrinjski došao do prednosti. U 35. minuti Mario Ćuže je bio snalažljiv, golman Tobias Lawal ga je nepropisno zaustavio, a sudija bez razmišljanja dosudio penal. Nemanja Bilbija je bio siguran izvođač za prednost bh. predstavnika.

Veliku priliku Zrinjski je propustio na samom početku drugog poluvremena, kada je Ćuže u mat poziciji bespotrebno komplikovao i upropastio odličnu priliku. Kazna je uslijedila pet minuta poslije. Branko Jovičić je iz daljine šutirao snažno i precizno, te pogodio za 1:1. Novu vliku priliku za Zrinjski propustio je Bilbija u 66. minuti nakon prodora i centaršuta Marija Tičinovića.

Do kraja je dominirao Zrinjski, ali prilike za pogodak su izostale, pa je plasman u grupnu fazu Evropske lige ostvario LASK.

Izvor: Super TV/AA