Kvalifikacije za UEFA Konferencijsku ligu: Remi Željezničara i Neftchija

Fudbaleri sarajevskog Željezničara večeras su u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za UEFA Konferencijsku ligu odigrali neriješeno 2:2 s azerbejdžanskim Neftchijem.

Shadow

Željezničar je u vodstvo došao u 13. minuti kada je Nedim Mekić sjajno centrirao, a na drugoj stativi Dženan Haračić fenomenalno reagovao i glavom loptu zakucao u mrežu gostiju za erupciju oduševljenja na prepunoj Grbavici. Iako gosti nisu uspijevali stvoriti ozbiljniji pritisak na gol Željezničar, stižu do izjednačenja u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Nakon greške Amara Drine u 44. minuti, Neftchi uz dosta sreće dolazi do gola, i to nakon što je Aleksandar Kosorić poslije udarca Kealana Lebona skrenuo loptu u sopstvenu mrežu. Ipak, u sudijskoj nadoknadi prvog dijela “Željo“ potpuno zasluženo vraća vodstvo. Poslije lijepe akcije Joseph Amoah se oslobodio odbrambenog igrača gostiju i sa desetak metara pogađa za novo slavlje “plavih“.

U drugom poluvremenu Željezničar je potpuno prepustio inicijativu gostima i vrebao priliku iz kontra napada. U nekoliko navrata su uspjeli zaprijetiti Neftchiju, kao i gosti na drugoj strani, ali su mreže mirovale sve do sudijske nadoknade. Nakon kornera domaći su izbacili loptu iz peterca, a na nju je naletio Rahman Hadzhiyev koji je sjajnim volejom s dvadesetak metara poslao loptu u rašlje za konačnih 2:2.

Putnik u treće kolo kvalifikacija za Konferencijsku ligu biće odlučen u revanšu koji se za sedam dana igra u Bakuu.

Drugi bh. predstavnik banjalučki Borac večeras je gostovao kod bečke Austrije, kod koje je poražen rezultatom 0:1. Jedini pogodak postigao je Švajcarac Haris Tabaković u sudijskoj nadoknadi utakmice.