Konferencijska liga: Željezničar remizirao na Grbavici protiv Dinamo Minska

Fudbalski klub Željezničar remizirao je u četvrtak na Grbavici protiv bjeloruskog Dinamo Minska rezultatom 2:2, u prvom susretu prvog pretkola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Shadow

Ekipa Željezničara pružila je nešto bolju partiju u prvom poluvremenu. No, nekoliko propuštenih prilika gosti su kaznili u 40. minuti, kada je mrežu Mulalića zatresao Ivan Bakhar i doveo svoju ekipu u vodstvo (0:1). Bio je to rezultat prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme je loše krenulo po Željezničar jer su gosti već u 49. minuti došli do rezultata 0:2, ovog puta strijelac je bio Vladislav Morozov.

Pogodak za „Plave“ stigao je u 84. minuti a na listu strijelaca upisao se rezervista Dženan Haračić. Grbavica je praktično „proključala“ u 90. minuti kada je Haračić postigao i svoj drugi pogodak i poravnao na 2:2, što je bio konačan rezultat utakmice.

Uzvratni susret igra se za sedam dana na stadionu Azersun Arena u azerbejdžanskom Bakuu, a razlog igranja u Bakuu jesu sankcije pod kojima se Dinamo nalazi zbog podrške Bjelorusije ruskoj agresiji, zbog čega ne može igrati na domaćem stadionu.

Ono što je potrebno napomenuti jeste detalj s početka drugog poluvremena kada su navijači Željezničara istaknuli koreografiju posvećenu žrtvama genodica u Srebrenici. Na južnoj tribini navijači su istakli Srebrenički cvijet uz poruku: “Bosno majko, Srebrenice sestro”, što su prisutni pozdravili aplauzom.

Osim Željezničara, fudbaleri Sarajeva su također svoj europski put danas započeli remijem u prvom pretkolu Konferencijske lige u gostima kod gruzijskog Torpedo Kutaisija rezultatom 2:2. Golove za Sarajevo postigli su Renan i Dal Varešanović, dok su strijelci za domaćina bili Sandokhadze i Bugridze.