Categories: IzdvojenoVijesti

Vlada TK osigurala dodatnih 488.800 KM za sanaciju školskih objekata

Vlada TK osigurala dodatnih 488.800 KM za sanaciju školskih objekata

Na 14. vanrednoj sjednici Vlade Tuzlanskog kantona donesene su izmjene i dopune Programa rasporeda sredstava sa potrošačke jedinice „Kapitalni izdaci za korisnike budžetskih sredstava“, kojima je osigurano dodatnih 488.800 KM za projekte sanacije i kapitalne investicije u školskim objektima širom kantona.

Ova sredstva omogućit će realizaciju niza infrastrukturnih zahvata u obrazovnim ustanovama. Među projektima se izdvaja rekonstrukcija krova Osnovne škole „Brčanska Malta“ u Tuzli, za koju je odobreno 131.000 KM, kao i rekonstrukcija i asfaltiranje školskog dvorišta i puta oko objekta Osnovne škole „Bašigovci“ u Živinicama, za što je predviđeno 69.700 KM.

Osnovna muzička škola u Tuzli dobila je 14.400 KM za finansiranje naknade za izgradnju i održavanje javnih skloništa, dok su Turističko–ugostiteljska i Ekonomsko–trgovinska škola dobile 30.000 KM, odnosno 45.000 KM za rekonstrukciju sistema grijanja. Osnovnoj školi „Tušanj“ odobreno je 33.700 KM za zamjenu oluka i limova.

Univerzitet u Tuzli, tačnije Fakultet za tjelesni odgoj i sport, dobio je 20.000 KM za realizaciju projekta TKFIT. U Gračanici je predviđeno 20.000 KM za adaptaciju prostora tehnološkog centra u Mješovitoj srednjoj školi, te 40.000 KM za zamjenu stolarije u Osnovnoj školi „Hasan Kikić“.

Poseban značaj ima nastavak radova na izgradnji fiskulturne sale sa dvije učionice u Osnovnoj školi „Edhem Mulabdić“ u Međiđi Donjoj kod Gradačca, za što je osigurano 85.000 KM.

Vlada Tuzlanskog kantona ovim potezom još jednom potvrđuje svoju opredijeljenost ka unapređenju uslova rada i boravka u školskim objektima. Ukupna sredstva izdvojena za obrazovanje kroz Program kapitalnih izdataka u 2025. godini iznose oko 5,9 miliona KM, čime se direktno doprinosi kvalitetnijem obrazovanju učenika i nastavnog osoblja širom kantona.

Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na domeni supertv.ba/supertelevizija.com se mogu koristiti samo za individualne potrebe korisnika, uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava te prava trećih osoba. Super TV polaže autorska prava na sve vlastite sadržaje (tekstualne, vizualne i audio materijale, baze podataka i programski kod). Neovlašteno korištenje bilo kojeg dijela domene smatra se kršenjem autorskih prava, i može rezultirati sudskim i drugim postupcima protiv prekršitelja.

(SUPER TV)

Spread the love
Mirsad Hadzic

Recent Posts

Sat vremena kasnio početak sjednice Gradskog vijeća Tuzla

Sat vremena kasnio početak sjednice Gradskog vijeća Tuzla Sjednica Gradskog vijeća Tuzla nakon kašnjenja sat…

1 week ago

Tuzla dobila zvanične simbole

Tuzla dobila zvanične simbole Na sjednici Gradskog vijeća Tuzla jednoglasno je usvojena Odluka o grbu…

1 week ago

OHR, grb i zastava među ključnim temama sjednice Gradskog vijeća Tuzle

OHR, grb i zastava među ključnim temama sjednice Gradskog vijeća Tuzle Vijećnici Gradskog vijeća Tuzle…

1 week ago

Aleksandra Prijović objavila novi album nakon rekordne turneje

Aleksandra Prijović objavila novi album nakon rekordne turneje Srbijanska pjevačica Aleksandra Prijović objavila je novi…

2 weeks ago

Zmajevi ipak na malim ekranima: Federalna TV osigurala prijenos utakmica BiH sa Mundijala

Zmajevi ipak na malim ekranima: Federalna TV osigurala prijenos utakmica BiH sa Mundijala Građani Bosne…

3 weeks ago

Tuzla: Ugostitelji rade 24 sata tokom Svjetskog prvenstva

Tuzla: Ugostitelji rade 24 sata tokom Svjetskog prvenstva Grad Tuzla je, nakon konsultacija s privrednicima…

3 weeks ago