“Kraljevski klub“ u vodstvo je doveo Vinicius Junior u 36, a “građani“ su izjednačili u 67. minuti pogotkom Kevina de Bruynea

Fudbaleri Real Madrida i Manchester Cityja večeras na madridskom stadionu Santiago Bernabeu odigrali su 1:1 u prvoj utakmici polufinala UEFA Lige šampiona.

Iako je Manchester City dominirao u prvom poluvremenu i povremeno prijetio domaćem golu, do vodstva je prvi stigao “kraljevski klub“. Nakon brzog napada Reala u 36. minuti Eduardo Camavinga je uposlio Viniciusa Juniora koji fenomenalnim udarcem s dvadesetak metara pogađa mrežu “građana“ za 1:0.

U nastavku utakmice Real je imao posjed lopte, ali su do gola prvi stigli gosti. U 67. minuti Ilkay Gundogan je ostavio loptu za Kevina de Bruynea koji snažnim udarcem s dvadesetak metara uspijeva izjednačiti na 1:1. Do kraja najbolju priliku za vodstvo imao je Real, ali je udarac iz neposredne blizine Karima Benzeme u 78. minuti sjajno odbranio Ederson.

U drugom polufinalnom ogledu sutra uvečer će prvi susret odigrati gradski rivali Milan i Inter s početkom u 21 sat.

Revanš utakmice igraće se 16. i 17. maja, dok je finale na programu 10. juna na Olimpijskom stadionu “Ataturk“ u Istanbulu.