UEFA Liga šampiona: Inter nadigrao Milan i stigao nadomak finala

Gradski rivali Milan i Inter večeras su na San Siru odigrali prvu utakmicu polufinala UEFA Lige šampiona. U sjajnom duelu slavio je Inter rezultatom 2:0 i stigao nadomk plasmana u finale.

Odmah na otvaranju utakmice Inter je stigao do vodstva. Odlično izveden korner Hakana Calhanoglua u osmoj minuti koristi bh. reprezentativac Edin Džeko i prelijepo iz voleja pogađa mrežu gradskog rivala za 1:0. Domaći se nisu ni oporavili od šoka, a svega tri minute kasnije stigao se novi. Federico Dimarco je uposlio Henrikha Mkhitaryana koji još jednom trese mrežu Milana za velikih 2:0. U 16. minuti je moglo biti 3:0, ali je nakon sjajno udarca Calhanoglua sa 25 metara lopta pogodila stativu.

Milan je odigrao nešto bolje drugo poluvrijeme, a najveću priliku da smanji zaostatak propustio je Sandro Tonali, koji je odlično šutirao u 63. minuti, ali je pogodio stativu.

U drugom prvom polufinalnom ogledu sinoć su Real Madrid i Manchester City odigrali neriješeno 1:1.

Revanš utakmice igraće se 16. i 17. maja, dok je finale na programu 10. juna na Olimpijskom stadionu “Ataturk“ u Istanbulu.