UEFA Liga prvaka: Manchester City deklasirao Real za finale s Interom

Manchester City pobijedio je večeras ekipu Real Madrida, rezultatom 4:0, te se plasirao u finale elitnog evropskog klupskog takmičenja UEFA Liga prvaka u kojem će za protivnika imati ekipu Intera.

Fudbaleri Manchester Cityja i Real Madrida večeras su na ”Etihadu” igrali revanš polufinala Lige prvaka nakon što je prva utakmica odigrana u Španiji prošle sedmice okončana, rezultatom 1:1.

Domaćini su bolje otvorili utakmicu i poveli su u 23. minuti utakmice golom Bernarda Silve. Isti igrač je i u 37. minuti bio priseban i odbijenu loptu poslao u mrežu za 2:0. Imao je i Real svoje šanse, a ponajbolju Tony Kroos koji je pogodio prečku, ali nisu uspjeli savladati Cityjevog golmana Edersona.

City s 3:0 poveo u 76. minuti autogolom fudbalera Real Madrida Edera Militaoa, a za konačnih 4:0 pogodio je Julian Alvarez u samoj završnici utakmice.

Ekipa Manchester Cityja će u finalu igrati protiv Intera koji je u drugom polufinalnom duelu savladao gradskog rivala Milana sa ukupnih 3:0 iz oba meča.

Finale UEFA Lige prvaka igra se u subotu, 10. juna 2023. godine, na Olimpijskom stadionu “Ataturk“ u Istanbulu.