Premijer liga BiH: Sarajevo i Željezničar remizirali u uzbudljivom derbiju

Fudbaleri Sarajeva i Željezničara danas su na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović Hase“ u uzbudljivom 129. prvenstvenom gradskom derbiju odigrali neriješeno 2:2.

Derbi je u prvom dijelu ponudio više nervoze i koškanja igrača, nego kvalitetnog fudbala, čemu je vjerovatno kumovala i važnost utakmice s obzirom da su oba tima silno željela bodove u borbi za izlazak na evropsku scenu.

“Bordo“ tim je u sigurno vodstvo 2:0 u susretu 31. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine došao golovima Dala Varešanovića u 35. i Oliveire u 75. minuti.

U nastavku, posebno u posljednjih dvadesetak minuta, nakon što je Sarajevo uduplalo vodstvo utakmica se potpuno otvorila. Tako je Željezničar svega tri minuta nakon drugog gola domaćih preko Irfana Jašarevića smanjio na 1:2. Već u narednom napadu “Željo“ je mogao do izjednačenja preko Sulejmana Krpića, ali je Belmin Dizdarević odbranio. U sudijskoj nadoknadi Željezničar je imao veliku šansu preko Amoaha, koji je šutirao glavom iz neposredne blizine ali nije pogodio mrežu. Ipak, u šestoj minuti sudijske nadoknade “plavi“ su stigli do izjednačenja, kada je Krpić pogodio poslije centaršuta Dženisa Beganovića.

Poredak nakon 31 odigranog kola u Premijer ligi BiH: Zrinjski 76 bodova, Borac 66 (utakmica manje), Sarajevo 49, Željezničar 47, Velež 45, Široki Brijeg 45 (-1)…