Pobjednici i Kupa BiH: Fudbaleri Zrinjskog osvajači ”duple krune”

Fudbaleri Zrinjskog iz Mostara savladali su ekipu Veleža, rezultatom 1:0, u finalu Kupa Bosne i Hercegovine i okitili se ”duplom krunom” u ovoj sezoni.

Zrinjski je već osigurao titulu prvaka Bosne i Hercegovine i u Zenici se večeras na stadionu ”Bilino polje” borio za ”duplu krunu” protiv gradskog rivala Veleža koji je branio prošlogodišnji trofej Kupa BiH.

Fudbaleri Zrinjskog imali su više loptu u svom posjedu u prvom poluvremenu i nekoliko izgledni šansi za postizanje gola. Velež je uglavnom čekao priliku iz tzv. ”kontri”, ali se na odmor otišlo bez golova.

U drugom poluvremenu je na terenu ”Bilinog polja” viđena agresivnija igra, a fudbaleri Zrinjskog su uspjeli doći u vodstvo u 52. minuti, kada je na asistenciju Josipa Ćorluke gol odluke postigao Mario Ćuže. Ispostavilo se bio je to konačan rezultat na koncu i incidentnog meča-

Obzirom da je Zrinjski osvojio ”duplu krunu” i da će igrati kvalifikacije UEFA Lige prvaka, BiH će u kvalifikacijama za UEFA Konferencijsku ligu predstavljati drugoplasirani, trećeplasirani i četvrtoplasirani tim Premijer lige BiH.