Povodom katastrofalnih poplava koje su zadesile Bosnu i Hercegovinu, ministar za ljudska prava i izbjeglice Bosne i Hercegovine, dr. Sevlid Hurtić, održao je hitan razgovor sa gradonačelnikom grada Doboja, Borisom Jerinićem, kako bi koordinirali daljnje aktivnosti u pružanju pomoći najugroženijim područjima. Gradonačelnik Jerinić je tom prilikom najavio da će iz budžeta Grada Doboj biti izdvojeno 100.000 KM za ugrožena područja pogođena poplavama.
Ministar Hurtić i gradonačelnik Jerinić zajednički su apelovali na sve načelnike i gradonačelnike općina i gradova širom Bosne i Hercegovine da slijede ovaj primjer i izdvoje sredstva iz svojih budžeta kako bi zajednički pomogli onima koji su pretrpjeli najveće gubitke uslijed ove prirodne nepogode.
Ova solidarna akcija predstavlja važan korak u mobilizaciji resursa na lokalnom nivou s ciljem osiguranja što bržeg oporavka zajednica pogođenih poplavama.
Ministar Hurtić je naglasio da je u ovim teškim trenucima važno pokazati jedinstvo i solidarnost te da će Ministarstvo za ljudska prava i izbjeglice nastaviti blisko surađivati sa svim lokalnim i državnim institucijama kako bi se pružila potrebna pomoć građanima.
Larijani: Iran neće pregovarati sa SAD-om nakon napada Sekretar Vrhovnog nacionalnog vijeća sigurnosti Irana (SNSC)…
Ljudi na izmaku života guraju svijet u ponor Dok im se životna svijeća polako gasi,…
Obavještenje – Udruženje „Maloljetni borci Armije RBiH – Grad Tuzla“ Udruženje „Maloljetni borci Armije RBiH…
SDA BiH: Vlasti ignorišu probleme bh. vozača u šengenskom prostoru Iz Stranke demokratske akcije (SDA)…
Masovna tuča navijača ispred Međunarodnog aerodroma Tuzla: 23 povrijeđena, 93 osobe privedene Sinoć (24.01.2026.) oko…
Domaće TV stanice bez naknade od kablovskih operatera Direktor i vlasnik Super TV-a, Mirsad Hadžić,…