Categories: IzdvojenoVijesti

Grad Tuzla izdvojio 60.000 KM za rad 19 neprofitnih organizacija

Grad Tuzla izdvojio 60.000 KM za rad 19 neprofitnih organizacija

Grad Tuzla nastavlja ulagati u projekte neprofitnih organizacija koje doprinose unapređenju kvaliteta života, posebno ranjivih kategorija društva.

Tim povodom, gradonačelnik, dr. sc. Zijad Lugavić upriličio je prijem za 19 organizacija čiji se programi odnose na unapređenje položaja osoba sa invaliditetom, podršku djeci oboljeloj od teških i trajnih bolesti, porodično psihosocijalno savjetovanje s posebnim fokusom na žene i djecu, te institucionalnu brigu o djeci i mladima bez roditeljskog staranja.

Za realizaciju ovih aktivnosti iz Budžeta Grada izdvojeno je 60.000 KM. Javni poziv proveden je u okviru Službe za kulturu, sport, mlade i socijalnu zaštitu.

Govoreći o značaju podrške, gradonačelnik Lugavić je istakao: „Sretni smo što smo ove godine izdvojili 60.000 KM, što je dvostruko više u odnosu na prije dvije godine. Za narednu godinu planiramo najmanje isti iznos, a nastojat ćemo ga dodatno povećati, jer smatramo da je nevladin sektor pravi partner u radu Gradske uprave. Vjerujemo da samo kroz međusobno uvažavanje i zajedničke ideje možemo graditi bolju i kvalitetniju budućnost za sve građanke i građane Tuzle.“

Predstavnici organizacija zahvalili su na podršci, naglašavajući da će dodijeljena sredstva omogućiti nastavak i unapređenje programa pomoći, čime se direktno doprinosi kvalitetu života onih kojima je podrška najpotrebnija.

Ovim projektima Grad Tuzla potvrđuje kontinuiranu posvećenost saradnji s civilnim društvom, jačanju društvene kohezije i stvaranju inkluzivnog okruženja za sve građane.

Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na domeni supertv.ba/supertelevizija.com se mogu koristiti samo za individualne potrebe korisnika, uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava te prava trećih osoba. Super TV polaže  autorska prava na sve vlastite sadržaje (tekstualne, vizualne i audio materijale, baze podataka i programski kod). Neovlašteno korištenje bilo kojeg dijela domene smatra se kršenjem autorskih prava, i može rezultirati sudskim i drugim postupcima protiv prekršitelja.
(SUPER  TV)

Spread the love
Mirsad Hadzic

Recent Posts

Predsjednik fudbalskog saveza Italije podnio ostavku nakon poraza od BiH

Predsjednik fudbalskog saveza Italije podnio ostavku nakon poraza od BiH Gabriele Gravina podnio je ostavku…

9 hours ago

Ministar Dizdar se sastao sa Gavazzenijem u Milanu : Nevine žrtve opsade Sarajeva zaslužuju pravdu

Ministar Dizdar se sastao sa Gavazzenijem u Milanu : Nevine žrtve opsade Sarajeva zaslužuju pravdu…

10 hours ago

Završeno 11. izdanje projekta „Odvažne i hrabre“: Bingo ponovo podržao poduzetnice s 50.000 KM

Završeno 11. izdanje projekta „Odvažne i hrabre“: Bingo ponovo podržao poduzetnice s 50.000 KM Završnom…

12 hours ago

Veterani, učenici i građani ujedinjeni u obilježavanju jubileja Armije RBiH

Veterani, učenici i građani ujedinjeni u obilježavanju jubileja Armije RBiH U organizaciji Vlade Tuzlanskog kantona…

13 hours ago

Zmajevi u finalu baraža – Italiju čekamo na Bilinom polju!

Zmajevi u finalu baraža – Italiju čekamo na Bilinom polju! Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine…

1 week ago

Vlada TK intenzivira aktivnosti na zbrinjavanju bivših radnika Koksare

Vlada TK intenzivira aktivnosti na zbrinjavanju bivših radnika Koksare Zbrinjavanje bivših radnika lukavačke Koksare ostaje…

1 week ago